AGÁTkA Natur 500 g
Když chcete jídla dochutit přirozeně, jemně a s menším množstvím soli, sáhněte po AGÁTkA Natur 500 g – kořenicí směsi se sušenou zeleninou, která krásně zvýrazní chuť bez toho, aby ji přebila. Skvěle se hodí do vývarů, polévek, zeleninových směsí, omáček, rizot, bramborových i těstovinových příloh nebo do lehkých masových pokrmů, které mají chutnat „čistě“ a vyváženě. Díky nízkému obsahu soli je ideální pro dětské recepty, a proto najde své místo nejen v domácnostech, ale také v mateřských školách, školních jídelnách, dětských skupinách, nemocnicích, domovech pro seniory či v gastro provozech zaměřených na šetrné stravování. Stačí malé množství a máte hotový zeleninový základ, na kterém se dá jednoduše stavět celý jídelníček.
Složení
sušená zelenina (petržel granulát, cibule, mrkev, pastinák, česnek, petrželová nať, libeček), kurkuma, cukr, jedlá sůl(max.9,9%), zeleninové aroma, barvivo riboflavin
Dávkování
Dle chuti
Výživové údaje – 100 g výrobku
| Energetická hodnota | 935 kJ/223,4 kcal |
|---|
| Tuky | 2,2 g |
|---|
| z toho nasycené kyseliny | g |
| Sacharidy | 43 g |
|---|
| z toho cukry | 38 g |
| Bílkoviny | 7,7 g |
|---|
| Sůl | 9,9 g |
|---|
| Ostatní | g |
|---|
Obsah alergenů
| Alergen 1 – stopové množství | obiloviny obsahující lepek (pšenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut nebo jejich odrůdy) |
|---|
| Alergen 6 – stopové množství | sója (sójové boby) |
|---|
| Alergen 7 – stopové množství | mléko |
|---|
| Alergen 9 – stopové množství | celer |
|---|
| Alergen 10 – stopové množství | hořčice |
|---|
| Alergen 11 – stopové množství | sezam (sezamová semena) |
|---|